Bursa Ofis
Beşevler Mah. Nilüfer Sk. No:5 D:5, Nilüfer/BURSA
[email protected]
Tel:(0538) 529 0000
İstanbul Ofis
Selahattin Pınar Caddesi Burç Sokak
No:3/2 Mecidiyeköy/İSTANBUL
[email protected]
Tel:(0212) 909 2013
Geri

Laravel

Laravel Nedir ?

Laravel web tabanlı uygulamalar oluşturmak için kullanılan güncel ve en gelişmiş PHP Framework’üdür. PHP tabanlı ve açık kaynak kodludur. MVC (Model-View-Controller) tasarımı ile projelerinizi yazılım mimarisine uygun ve güvenli bir şekilde yazmanızı sağlar.

 

Neden Laravel Framework’ü Kullanmalıyız ?

Laravel Php Framework’ü ile proje geliştirmek oldukça hızlı ve güvenilirdir. Laravel oturum açma ve yetkilendirme (Auth), rotasyon(Route), HTML tema işleme (View) vb. gibi tüm projelerde ortak olarak yer alan yazılım standartlarını kaliteden ödün vermeden bünyesinde barındırmaktadır. Laravel’in bu özellikleri yazılım geliştirme sürecini oldukça hızlandırmakla beraber, ileri düzey araçları da yazılımcısına sunmaktadır.

Laravel ile güçlü web projeleri hızlı bir şekilde oluşturabilir, üstelik son derece işlevsel bir geliştirme ortamı sunar. Laravel ile yazılmış olan projeler, yüksek düzeyde ölçeklenebilme, düzenleme ve geliştirme gibi işlemlere açıktır.

Yazılım geliştiricileri Laravel’in modüler paket sistemi ile sağlam bağımlılık yönetimi sayesinde projelerini hızlı ve güvenli olarak oluşturabilirler.

2022 yılında en çok kullanılan ve beğenilen PHP framework’ü olan Laravel’i projeniz de tercih etmelisiniz.

 

Laravel’in Avantajları Nelerdir ?

  • Öğrenmesi kolaydır. OOP kavramları hakkında genel bilgi gerektirir.
  • Proje geliştirme sürecini hızlandırır. (Auth,Route,Role,View vb.) gibi birçok yapı içerisinde hazır ve güvenlidir.
  • Profesyonel projeler için yazılım geliştiricisine oldukça geniş seçeneler sunar. Belge ve öğrenme kaynakları mevcuttur.
  • Laravel uygulamaları önbellekleme sistemleri ve geliştirme ile milyonlarca kullanıcıyı barındıran uygulamarı yürütebilir.
  • Laravel büyük bir geliştirici topluluğuna sahiptir.
  • Laravel oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok şirket web projelerini laravel ile oluşturmaktadır.

 

Laravel ile Neler Yapılabilir ?

Laravel’i kurumsal, karmaşık ve zorlu projelerde tercih edebilir başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Oldukça güçlü olan Laravel PHP framework’ü aynı zamanda güvenlik konusunda başarılı olduğundan CRM, ERP, Web Projeleri veya Mobil Uygulamaların sunucu tarafında da tercih edilmektedir.